KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8748037

nr 874 8037

Einar Rosén

(1910-1998), Sverige

Akvarell, Einar Rosén (1910-1998), motiv från Älvdalen, signerad, 1980, motivet: 28x47

Einar Rosén, svensk målare och grafiker född 1910, död 1998.

Utrop:

300 kr

måndag 10 februari 2014
kl 18:49:42

Einar Rosén

Läs mer om Einar Rosén